Obniżka! Aleo. Burza na północy Zobacz większe

Aleo. Burza na północy

329582

Nowy produkt

€ 8.09 brutto

-10%

€ 8.99 brutto

Opis

WydawnictwoNovae Res
AutorTomasz Miękina

Więcej informacji

Czy wielkich czynów mogą dokonywać tylko wielcy bohaterowie?
Aleo, nastolatka o rubinowych włosach, jakich na próżno szukać w całym królestwie Adonu, wiedzie całkiem zwyczajne życie. Osierocona w dzieciństwie, na co dzień mieszka u wuja, pomagając mu w prowadzeniu domu. Los jednak szykuje dla niej przyszłość pełną niespodzianek i wyzwań. Pewnego dnia dziewczyna dowiaduje się, że zgodnie z prawem gwiazdy wieczornej jest prawowitą dziedziczką tronu. Jako pierworodne dziecko pierworodnego ojca staje przed niezwykłym zadaniem. Co oznacza przepowiednia, która mówi, że los odkupi Rubin z Kalantari?
Tomasz Miękina tworzy w swojej powieści misternie skonstruowany świat, tyleż baśniowy i malowniczy, co realistyczny i groźny. Świat, w którym legendy i przepowiednie przenikają się ze zwykłą codziennością, gdzie dobro nieustannie walczy ze złem, a pragnienie władzy i zemsty za wszelką cenę zawsze obnaża ludzkie słabości.
Dla dziewczyny czas się zatrzymał. Świat wkoło niej zawirował. Czuła, że zaraz się przewróci. Oparła się o stół. Jej duże szafirowe oczy teraz powiększyły się jeszcze bardziej. Wpatrzone w nieco zamglony wzrok stryja, który spokojnie siedział na krześle, zdawały się pytać: Dlaczego, dlaczego ja?. Fere nie ukrywał zdziwienia. Decyzja króla, chociaż słuszna, wydawała mu się niezrozumiała. Co musiało się stać? myślał w duchu. Po tylu latach rządów. Nie mógł przywyknąć do tej myśli. Wszystko nastąpiło tak szybko.

30 innych produktów w tej samej kategorii: