Jeśli złożysz zamówienie teraz, to zostanie ono wysłane w dniach 07.12.2022 - 10.12.2022.

Obniżka! Skarb w glinianym naczyniu. Autobiografia Zobacz większe

Skarb w glinianym naczyniu. Autobiografia

395735

Nowy produkt

€ 8.54 brutto

-10%

€ 9.49 brutto

Opis

WydawnictwoEsprit
Autorabp Fulton Sheen; Zbigniew Kasprzyk
Rok wydania2020
Oprawabroszurowa

Więcej informacji

Arcybiskup Fulton J. Sheen to jeden z najbardziej znanych hierarchow XX wieku. Jego niezwykła charyzma kazdego tygodnia gromadziła przed odbiornikami radiowymi i te lewizyjnymi trzydziesci milionow ludzi. Był pierwszym biskupem, ktory otrzymał nagrode Emmy, autorem po nad szescdziesieciu ksiazek, cenionym kapłanem i wy bitnym intelektualista. Mowiono o nim, ze swoje liczne talenty w całosci poswiecił głoszeniu Ewangelii, a swiadectwem swojej wiary poruszył serca wielu ludzi, poczynajac od prezydentow, a konczac na zwyczajnych rodzinach.
Skarb w glinianym naczyniu to autobiograficzna opowiesc, w ktorej znajdziemy zabawne i poruszajace anegdoty z długiego zycia abp. Sheena: z dziecinstwa spedzone go na farmie, powołania do kapłanstwa oraz wieloletniej posługi duszpasterskiej. Wszystkie wspomnienia opatrzone sa osobistymi refleksjami ukazujacymi prawde o byciu prawdziwym swiadkiem Chrystusa. Nie jest to jednak tylko opowiesc o zyciowej drodze wspołczesnego apostoła, lecz takze wazna interpretacja historii Koscioła katolickiego w XX wieku.
To jedna z najpiękniejszych książek, jakie przeczytałem w ostatnim czasie, a być może i w całym moim życiu. Pełna finezyjnych metafor, zaskakujących porównań i urzekającego poczucia humoru. Z każdej jej strony wylewa się obfitym strumieniem miłość Chrystusa. Napisał ją chrześcijanin, kapłan i biskup, który ma ciało ulepione z plastycznej gliny, dlatego, by nie stracić przechowywanego w nim skarbu, musi zostać rozciągnięty na krzyżu ognia. W pełni zgadzam się z abp. Sheenem, który twierdził, że Pan nie wybiera najlepszych, choć akurat w jego przypadku ten pogląd się nie sprawdził.
ks. prof. Robert Skrzypczak
Mówił o sobie, że jest portierem że tylko otwiera drzwi, a Jezus wchodzi do wnętrza człowieka i wykonuje całą pracę. Arcybiskup Sheen otworzył tysiące ludzkich serc. W tej książce opowiada, jak to zrobił. Choć z ogromnym sukcesem posługiwał się radiem i telewizją, w gruncie rzeczy pozostał katolickim duchownym w starym, dobrym stylu. Znakomicie wykształcony, rozumiejący współczesność, tradycyjnie pobożny. I, co ważne, niewstydzący się tego, że chce nawrócić jak najwięcej ludzi na wiarę katolicką.
ks. Tomasz Jaklewicz
Niewielu potrafi przybliżyć postać Jezusa Chrystusa i nauczanie Kościoła tak licznym i w tak przekonujący sposób. Arcybiskup Sheen to ścisła czołówka ewangelizatorów i apologetów, dlatego lektura jego biografii powinna być obowiązkiem każdego, kto na poważnie bierze sprawę świadczenia o Chrystusie swoim życiem.
Mateusz Ochman, twórca internetowy
Powiedzieć ,,pasjonująca lektura'' to powtórzyć tylko banalne określenie, które w zasadzie nic nie mówi (choć w tym wypadku jest prawdziwe!). Ta książka to antidotum na bylejakość. Program antywirusowy przeciw powierzchowności i zniechęceniu najgorszemu, co może zaatakować duszę. Warto zainstalować.
Dariusz Kowalski, aktor
Osoby rozmiłowane w nauczaniu Fultona J. Sheena z radością wezmą do ręki autobiografię tego niezrównanego pedagoga wiary i mistrza słowa. Przekonają się, że przez całe swoje życie nie uronił on otrzymanego skarbu; świadomy kruchości swej ludzkiej natury, bezpiecznie doniósł go przed oblicze swego Pana i Zbawiciela.
dr hab. Izabella Parowicz, autorka strony abpsheen.pl
Autobiografia abp. Fultona Sheena jest cennym świadectwem przemian, jakie zaszły w katolicyzmie w XX w., a jednocześnie pozostaje opowieścią o osobistej relacji narratora z Bogiem. Lektura tej książki pomaga zrozumieć, w jaki sposób celebryta znany w kraju i za granicą (tłumacze nie jego książek na język polski postulował między innymi o. Joachim Badeni) może być zarazem człowiekiem pokornym, dyskretnym oraz całkowicie oddanym Bogu i Kościołowi.
Elżbieta Wiater, historyk

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: